Перейти к содержанию

Товариство "Основа"


Рекомендуемые сообщения

  • 2 года спустя...

"Основа" - українське товариство студентів Політехніки у Львові.Засноване у 1897 році.під час І-ї Світової віни і згодом діяльність товариства була припинена.У 1921-25 роках діяло нелегально при Українському (таємному універстеті), пізніше при українській (таємній) Високій Політехнічній Школі у Львові. У 1927=27 роках було легалізоване. Нараховувало понад 300 членів.

Очевидно С. Бандера, як студент Львівської Політехніки звернувся за допомогоюдо правліннятов-ва. Таких листів У Львівському архіві є багато.Діяльніст товариства була припинена після зайняття Львова більшовиками. Джерело:Енциклопедія українознавства.Т.5Львів 2005.С.1894.

При потребі можу скинути відзнака товариства. Мені відома інформація про ще одну відзнаку тов-ва (ймовірно виготовлену приватно для впорядників студентських балів)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 недели спустя...

QUOTE (Paholko_s @ May 3 2010, 08:27 AM)
При потребі можу скинути відзнака товариства.

Така потреба завжди є drinks_cheers.gif

 

Наверное не стоит спрашивать, показывайте Ваши богатства на наше благодарное обозрение drinks_cheers.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Господин, Пахолко!

 

У вас много интересной информации поэтому надеюсь до бана не дойдет, но Вас уже предупреждали 2 раза, давайте я ещё раз предупрежу - пишите пожалуйста по русски. drinks_cheers.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"З метою посилення роботи «Основи» на початку березня 1943 р. відбулася її певна переорганізація. Було поновлено актив. Оновлена структура «Громади студентів політехніки» включала в себе п'ять рефератів (секцій): 1) організаційний у складі п'яти представників факультетів та 19 зв'язкових, технічного відділу, домівкаря; 2) фахового вишколу з трьома гуртками (летунський (авіаційний), радієвий (радіотехнічний), автомобільний); 3) культурної комісії з відділами: а) зовнішньої праці, б) пресовим, в) мистецько-самодіяльним; г) пропаганди; 4) спортивним; 5) секретаріатом. Переорганізація позитивно вплинула на подальшу діяльність «Основи». Не враховуючи щотижневих загальних засідань, майже щоденно відбувалися заняття якогось гуртка в студентській домівці (у липні 1943 р. студенти «Основи» отримали одну кімнату в приміщенні «Об'єднання українських інженерів» на вулиці Агори, 9/3, де проводили збори і засідання та чергували з половини шостої до восьмої години). Пересічне число присутніх сягало, наприклад, у квітні 1943 р. 40 осіб. "

 

http://www.irekw.internetdsl.pl/dokumenty/...rikt/r3-p5.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×
×
  • Создать...